Sağlık

Banyoda Sağlık | Jakuzi, Duşakabin ve Ayaklı Küvet Faydaları

Banyoda sağlık açısından nelere dikkat edilmeli? Banyolarda bulunan küvet sisteminin motorlu bir yapıyla birlikte kullanılarak kullanıcıya masaj etkisi yaptığı sisteme jakuzi denir. Bu sistem jakuzi için uygun boyutlar ve model seçildikten sonra küvetlere yapılan su kanalları sayesinde hava yardımıyla su püsküren bir yapıya sahiptir. Kişinin vücudu hava, su ve buhar sayesinde  masaj etkisi görür ve rahatlar.

Jakuzinin sağlığa faydaları

  • Metabolizmasında bozukluklar olan ve sinir sisteminde gerginlik sorunu olanlar için faydalı bir üründür.
  • Vücuttaki dolaşım sorunlarını giderilmesine ve stresin azaltılmasına yardımcı olur.
  • Kan dolaşımını hızlandırır, böylece vücuttaki toksinlerin dışarıya atılmasına yardımcı olur.
  • Vücutta bulunan sinir uçlarını uyarır. Bu sayede kısmi ağrıların azalmasına katkı sağlar.

Duşakabinin sağlığa faydaları

Bir duşakabin banyoda bulunan çamaşır makinesinin ömrünü uzatır. Aynı zamanda duş sonrasında zemine yayılan ve kirlenmiş olan suyun banyonuzu kirletmesini engeller. Normal şartlarda her duş sonrası banyo yüzeyi üzerinde yapılması gereken temizlik duşakabin sayesinde en aza indirilmiş olur. Böylece güzel bir banyo sonrası yüzey temizliğiyle uğraşmaktansa odanıza geçerek dinlenmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Banyonun soğuk olduğu kış günlerinde, duşakabinin olmadığı banyolarda ani vücut ısı değişimleri gözlenebileceğinden sağlık açısından birçok sorunla karşılaşılabilir. Böyle günlerde keyifle yapılan duş bile çileye dönüşür. Duşa kabinli evlerde kabin içi ısı korunacağından bu tür durumlara karşılaşmazsınız.

Banyoda sağlık timsali ayaklı küvet

Eski zamanlarda oldukça nadir kullanım alanı olan ayaklı küvet bir nostaljiden ibaretti. Ancak günümüzde yeni tasarımlarla birlikte, banyoda sağlık kıstasında kullanım alanı oldukça artmıştır. Tasarımcılar ayaklı küvetlere yeni boyutlar katarak kullanıcılara sunmaktalar. Herhangi bir yere dayanma, yaslanma gibi mecburiyetlerinin olmaması ayakları küvetleri cazip kılmakta. Ayrıca banyodaki dekorasyon ve kullanım açısından da oldukça sık tercih edilebilir olması ayakları küvetlerin artı bir özelliğidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu