Sağlık

Böbreklere Ne İyi Gelir?

Böbreklere ne iyi gelir? Böbreklerimiz bizim can damarlarımız, onlara iyi bakmanın yanı sıra aynı zamanda ona iyi gelen gıdalar da tüketmeliyiz. Böbreklerimizi korumanın yolu da onun için yapacağımız fedakarlıklardan geçiyor. Böbreklerimize iyi bakmak için iyi gıdalar tüketebilir ve daha fazla su içebiliriz. Peki böbreklerimizi tam anlamıyla koruyabilmek ve onlara daha iyi bakabilmek için ne tüketmemiz gerekiyor? Böbreklere ne iyi gelir?

Bazen böbreklerimiz sorun çıkarabilir ve çeşitli hastalıklara yakalanabiliriz. Böbreklerimiz koruyabilir ve ona iyi gelen gıda ve içecekleri tüketirsek bu tip hastalıklarla kesinlikle karşılaşmayız. Bu yazıda yer alan gıdalar ve diğer besinler tamamen böbreklerimize yarar sağlayacak besinler arasından seçilmiştir.

Maydanoz

Maydanoz, içerdiği yüksek miktardaki C vitamini sayesinde böbrek sağlığını korumaya yardımcı olur. Böbrek sağlığını her anlamda olumlu etkileyen maydanoz sayesinde sizlerde daha iyi bir böbrek sağlığına sahip olabilirsiniz. Çiğ olarak tüketilen maydanoz, gerçekten de çok iyi fayda sağlamaktadır. Vücudun su dengesini ayarlayarak böbreklerin çalışmasına yardımcı olmaktadırlar.

Kabak Çekirdeği

Kabak çekirdeği içerdiği demir ve çinko gibi maddeler sayesinde böbrek sağlığını korumaya yardımcı olmaktadır. Omega-3 asitlerini içerdiği için böbreklere çok iyi gelmektedir. Çiğ ve kavrulmamış olarak tüketmeniz sizlere çok yardım edecektir.

Bal Kabağı

Bal kabağı da böbreklerimiz için çok faydalı olan gıdalardan biridir. Yıl boyunca çok az bir süre bizimle beraber olabilseler de bal kabakları gerçekten de çok önemli ve vücudumuz için asla yadsınamayacak kadar büyük faydası bulunuyor.  Taze olarak rendelenmiş bal kabağının vücuda faydası çok büyük.

Isırgan Otu

Isırgan otunun böbrekleriniz için mucizevi bir etkisi ve faydası olduğunu biliyor muydunuz? İdrar söktürücü etkiye sahip olan ısırgan otu, böbrekler için birebirdir ve muhakkak bol bol tüketilmesi gerekir. Sizlerde bol bol ısırgan otu çayı tüketerek böbreklerinize iyilik yapabilirsiniz.

Limon Suyu

Limon suyu böbreklerden geçtiği sırada pek çok anlamda antienflamatuvar etki görür. Hızlı bir şekilde böbrekleri etkileme imkanına sahip olan limon suyu kısa süre içerisinde böbreklerde bulunan olası tüm bakterileri öldürür. Sağlığınız için sıcak suda demlenmiş olan limon dilimlerini gün içerisinde sık sık tüketmenizi tavsiye etmekteyiz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu