Estetik

Estetik Cerrahi Operasyon | Rekonstrüktif Cerrahi Nedir?

Estetik cerrahi operasyon işlemleri son yıllarda iyice artmış bulunmaktadır. Aslında teknolojik ve tıp alanında yaşanan gelişmelerin de bu konuda çok büyük faydası bulunmaktadır. Eskiden direkt olarak yapılan liposuction işlemlerinin günümüzde vaser liposuction ile yapılması sayesinde daha sağlıklı sonuçların alınması sağlanmaktadır. Elbette bu konuya çok hassas şekilde yaklaşılması gerekir. Bu konuda plastik ve estetik cerrahi konusunda çok iyi bir doktor seçmek daha sağlıklı ve başarılı sonuçlar almanız açısından önemli olmaktadır. Estetik işlemler yapılırken, ilk işlem ile ikinci işlem arasında bile farklılıklar bulunmaktadır. Örneğin ilk yapılacak burun estetiği ameliyatında doktor neyle karşılaşacağını bilirken ikinci ameliyatta içerisi hakkında bilgi sahibi olmamak olumsuz bir durum oluşturmaktadır.

Estetik cerrahi operasyon nasıl yapılır?

Estetik cerrahi operasyon yapılacağı zaman karşınıza bir çok ayrıcalık çıkacaktır. Sizler de nasıl bir operasyon tercih ediyorsanız bu konuda uzman bir cerrah ile çalışarak daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Elbette burada öncelik her zaman için sizlerin sağlıklı sonuçlar almanız olacaktır. Ayrıca örneğin, bir burun müdahalesi ile yağ aldırma müdahalesi elbette bir değildir.

Estetik Cerrahi Operasyon Nasıl Yapılır?
Estetik Cerrahi Operasyon Nasıl Yapılır?

Örneğin göğüs estetiği yapılacağı zaman farklı bir şekilde işlemler yapılırken burun estetiği için farklı bir yöntem izlenmektedir. Estetik operasyonlar için en önemli hususların başında cerrahın yönlendirmesi gelecektir. Örnek olarak sizler damla göğüs protezini göğsünüz için daha iyi olacağını düşünebilirsiniz ancak, belirli ölçüleri ve sistemi bulunmaktadır. Bu yüzden cerrahın yönlendirmesi çok önemlidir.

Rekonstrüktif cerrahi nedir?

Aslında estetik cerrahi işlemidir. Farkı plastik ve rekonstrüktif cerrahi için, Rekonstrüktif aslında Latince’den gelmektedir. Yeniden yapılanma demektir. Doğum sonrası ve ya yaşama bağlı olarak vücutta oluşan deformasyonlara karşılık yapılabilir. Aslında birbirlerini tamamlayıcıdır denilebilir. Sizler de bu konuda uzman bir isim arıyorsanız, uzmanlığını bu konuda yapmış olan Op. Dr. Yılmaz Geyik ismini önerebiliriz. Bu konuda yıllardır bir çok plastik ve estetik cerrahi operasyon gerçekleştiren Op. Dr. Yılmaz Geyik için aynı zamanda bir çok kişinin de olumlu görüşleri bildirilmektedir. 2007 yılından bu yana uzmanlık alanı olarak hizmet veren estetik cerraha ulaştığınızda çok daha detaylı şekilde bilgi alabilir ve buna göre istediğiniz müdahaleyi gerçekleştirme şansına sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu