Sağlık Haberleri

Sağlık Çalışanları Banka Promosyonu Ne Zaman Verilecek 2020

Sağlık çalışanları banka promosyonları bu sene, sağlık çalışanları tarafından en çok merak edilen konulardan oldu. Ayrıntıları konunun devamında bulabilirsiniz.

Geçirdiğimiz bu günlerde koronavirüse karşı oldukça önemli tedbirler alınıyor. Zorunlu olmadıkça sokağa çıkılmıyor. Halk evlerinde iken sağlık çalışanları ise ekstra mesai yapıyor, salgın koronavirüs ile mücadele ediyorlar. Bundan dolayı da Sağlık bakanı yaptığı açıklamada; sağlık personellerine ek ödeme yapılacağını duyurdu.

Resmi gazetede yayımlanan sağlık personellerine verilecek promosyonlar 1 Mart 2020 tarihi itibariyle geçerli oldu. Sağlık çalışanlarına yapılacak bu ek ödemelerin toplam tutarının ise, mesai içi tavan ek ödeme miktarını geçmeyeceği açıklandı.

Banka Promosyonu Ne Kadar?

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamada sağlık çalışanlarına ek ödeme ile birlikte Türksat tarafından sağlanacak ücretsiz 100 GB internet verileceğini bildirmişti. Banka promosyonunun ne kadar olduğunu belirlemek ve ihaleye katılmak üzere geçtiğimiz aylarda bir toplantı yapılmıştı.

Bu toplantıda sağlık personellerine verilecek banka promosyonu için kapalı ihale gerçekleştirildi. Peki ihale sonucu genel karar olarak banka promosyonu ne kadar?

Her ilde ek ücretlerin tutarları anlaşılan bankalar tarafından 3 ay boyunca yapılacaktır. Bu üç aya İlk alacakları maaşta verilecek promosyon dahil değildir. Yani bir kereye mahsus ilk alacakları maaşta da promosyon verilecek. Ve ardından 3 ay boyunca devam ettirilecektir. banka promosyon tutarları aşağıdaki gibidir:

  • Doktor: (1/4) 6 bin lira
  • Sağlık Birimleri Lansiyeri: (1/4) 1.625 lira
  • Ön lisans: 1.260
  • Lise: (2/3) 505

Sağlık Çalışanları Banka Promosyonu Ne Zaman Verilecek?

Yazının başında geçtiği gibi 1 Mart 2020 tarihinde yürürlüğe giren 3 ay sürecek ek ödemeler başlamış durumdadır. Resmi gazetede bildiri şu şekilde yer almaktadır:

”1 Mart 2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere üç ay süreyle yer ve/veya personel yönünden kapsamı ve oranı Bakan tarafından belirlenmek kaydıyla, bu Yönetmelikte belirlenen esaslara tabi olmaksızın personele ek ödeme yapılabilir.”

Özetleyecek olursak 2020 yılında koronavirüs sebebiyle ek mesai harcayan ve virüsle mücadele eden sağlık personellerine kademeli olarak derecelerine göre banka promosyonu verilecektir. Yapılacak olan bu ek ödeme ise 1 Mart 2020 itibariyle başlamıştır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu